ASİM: BU SON OLSUN
ASİM: BU SON OLSUN
ASİM yönetim Kurulu, Suriye merkezli Heyet Tahrir'uş Şam (HTŞ) adlı örgüte yardım ettikleri iddiası ile şafak vakti gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Fukara-der başkanı Hasan Süslü’yü ziyaret etti.

 

Fukara-Der Başkanı Hasan Süslü “yaşadığımız süreçte bizleri yalnız bırakmayan ASİM heyetine ve başkan Mahmut Eraslan’a canı gönülden teşekkür ederim.” Diyerek başladığı konuşmasında özetle şunları söyledi:  “Bizler zaten hamdolsun terör ile bağlantı kurulabilecek hiçbir faaliyetin içinde olmadık. Bundan sonra da olmayız. Ancak iftiracılar ve bizim yardım çalışmalarımızdan rahatsızlık duyan bazı çevreler rahat durmuyor, yetimlere ve mazlumlara yönelik insani yardım faaliyetlerimizi sona erdirmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ama bunlar bizi asla duraksatmayacak. Biz mazlum kardeşlerimizin ve yetimlerin ihtiyaçlarına çare olma çabalarımıza devam edeceğiz.”

 

Fukara-der Başkanı Hasan Süslü ve arkadaşlarına yönelik yapılan operasyon ve daha sonrasında yaşanan süreç hakkına bilgi alan ASİM yönetimi adına açıklama yapan Mahmut Eraslan konuşmasında “Hasan Süslü kardeşime ve diğer arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunarken şu hususunda altını çizmek istiyorum; ortada bir iddia var ama somut hiçbir delil yok.  Sayın savcımız Hasan Süslü ve arkadaşlarının mahkemeye çıkarılmasına bile gerek duymadan salıverilmesi yönünde karar vermiştir.  Hukuku doğru bir şekilde işleten sayın savcımıza teşekkür ediyoruz.” dedi

 

Eraslan ayrıca “davet edildiği takdirde anında ifade vermeye gelebilecek insanları terör örgütlerine yapılan bir operasyon tarzında gözaltına aldırmanın ve basın yoluyla ifşa etmenin hiçbir mantıklı izahı olamaz? Bu operasyonun bu şekilde yapılması emrini verenler evlerine operasyon yapılan insanların ve ailelerinin ruh hallerini hiç mi düşünmüyorlar? Devletin savcıları emniyet güçleri elbette görevlerini yapacaklar terörle mücadele edecekler ama bu tedbirler alınırken hukuk dışına çıkılmamalıdır. Hele ki operasyon yapılan evler terör bağlantıları olmayan düzgün insanlara yapılıyorsa.

 

Sabah ailece büyük bir gürültü ile kapıları kırılarak uyanan kadınlar ve çocuklar karşılarında elleri silahlı polisleri ardından yere yatırılarak ters kelepçe takılan babalarını görüyor sonra kameralar ardından haber bültenlerinde terör operasyonu ile verilen haberleri izliyor.  13 aileye yapılan baskın birkaç gün süren gözaltı ve serbest bırakılan insanların düşürüldükleri durum ortada iken yaşanan mağduriyetleri  kim nasıl telafi edecek?  Tüm bu yaşananları ve yapılan yanlışları kimler düzeltecek?

 

Adalet polis ve basına olan güven yapılan bu tür yanlışlarla sarsılmıyor mu?

 

Birileri devlet adına işgüzarlık yapmaya STK’lara ve Müslümanlara gözdağı vermeye çalışıyorlarsa biz buradan sayın cumhurbaşkanımız içişleri ve adalet bakanımıza sesleniyoruz lütfen devleti yargı ve emniyeti zorda bırakacak bu ve benzeri girişimlerin önünü kesecek tedbirleri alınız.” Dedi.

Fukara İnsani Yardım Derneği © 2016. Tüm Hakları Saklıdır.